Gerçekler ve Kabulleniş

Obezite, kabullenme ve kategoriler üzerine ;

Bazı insanlar gerçeği görünce sevinir, bazıları da kabullenmek istemediği için daha çok stres ile gerçeklerden sadece kaçar… Gerçekleri görüp de doğruların üzerine gidenler en kolay hedeflerine ulaşanlar olmuştur; kayıtsız şartsız, şüphesiz doğruyu bulacaklarına olan inançla kendilerini donatmaya açıktırlar. Değişimi zor olan işte bu ikinci grup olan fark eden ama kabullenemeyen tiplerdir.

Kabullenmek değişim için atılan ilk adım olmasına rağmen görmezlikten gelmek ya da apaçık doğrular olsa da acabalarla yaklaşmak, şüphelerden uzak duramamak..işte bu tür insanlar hep cahil ve bilinçsiz kalmaya mahkum olan insanlar…

Gelelim kilo verme süreci adına  obezite konusunda bu tür insanlara; Kendinin ne olduğunu bilmeyen insan nasıl gerçekleri bulabilir ki; nedeni bilmeden sürece başlamak ve sonuca gitmek ne kadar zor ise kendini tanımadan sözde doğrularla her yöne koşmak da o kadar anlamsız ve boştur.

Şimdi  kilo verme sürecini ve obeziteyi kategorik olarak ele alacak olursak bağımlılar; kendilerinde suçu arayıp aslında sistemin kendilerine kurduğu düzenden habersiz zavallılar! Bilinçsizce oradan oraya savrulup besilenme ve tıkınma arasında gidip gelen kişiler… Durumlarına değil sisteme çark olmayı başarmalarına ve dönen dolaplardan haberleri olmayışına aldırmadan yol alanlar…Yedikçe acıkan acıktıkça yiyen bir kısır döngü ve anlamsız bir arayış içinde sistemdeki diğer sektörleri de doyuran doymak bilmeyen bağımlılar…

Ya besin bağımlısıysanız! Kimsenin böyle bir bağımlılıktan haberi yokken nasıl kabulleneceksiniz bağımlı olduğunuzu… kim inanır…  maddi ve manevi olarak kaybettiklerimize mi yanalım, bol kepçeyle kazandığımız kilolara mı yoksa bağımlılık derecesinde tüketim canavarına dönüşmemize mi?

İşte bu noktada kabullenmek gerçekleri görmek ve önyargılardan kurtulmak adına gelişim gösterebiliyorsanız bu illet hastalık obezite den kurtulmaya bir adım attınız ve gerçekleri gördükçe inandıkça, sorgulamadıkça da tamamen üstünüzden atacağınıza dair yol açılıyor demektir. Kilo verme süreci bu noktada daha kolaylaşacak demektir. Aile dayatmalarının “normal” algısından ve çarkta dönen iradeden haberdar olununca hepsi ardı ardına geliyor zaten… ürünlerdeki yapay maddelerin yarattığı yapay açlık hissine yine yapay ürünlerle karşılık verme de cabası…

Diğer bir kategorinin de bundan hiçbir farkı yok cehaletin sonu da aynı çukur…  kilo verme süreci için Her denenen yöntem bütün içerisinde susuz derede kürek çekmek gibi bir şey… Çözümsüzler, paranın kilolarının gitmesinde etkili olabileceğini düşünen zihnen başka yöntemlere olanak dahi vermeyen aslında bıraksan kendi çöplüklerinde ölmeyi bekleyen canlılar gibi, en deli cesaretiyle riskler alabilen ve buna koşulsuz inanıp sonuç bekleyen kendi zihinlerinin kölesi kişiler. Kabullenmeden, gerçekleri görmek adına kafa yapısını değiştirmeden ve kendilerine itirafta bulunmadan bu grubu çözüme ulaştırmak gerçekten zor….

Mükemmelliyetçiler ise  kilo verme süreci nde  tam da sağlık bakanlığının “ağzına kelepçe tak günlük spor yap zayıfla” mantığıyla hareket eden sadece aşırı iş yoğunluğu, kariyer planlamasından dolayı kendilerini ve durumlarını unuttuklarını zanneden yüzeysel bakış açısındaki bir grup. Sanki iradeleri tek sorumluymuş gibi eğitimleriyle bu durumu çözecekleri sanrısındadırlar. Ne yazık ki bu grup gerçekleri görmek, zihinsel format anlamında zorlanılacak bir grup çünkü bir kişinin doğruları var ise tabularını yıkmak daha zordur; değiştirmek de…

Ahmaklar ise kilo verme süreci için her şeyi deneyip hiçbir şeyin faydası olmadığını ileri sürerek yeni düzene, yeni fikirlere tamamen kapalı bir algılama düzeyleri ve estetik yöntemlerle vücudun yapay bir şekilde gerçek benliğinden uzaklaştırılması düşüncesine başvurular.

Kabullenememek ve bunları bir şekilde başka yönleriyle kapatmaya çalışmak; en kötüsü de bunu kendine bile inandırmak… bu kişiler için ise hayat mutfakta sıkışmış ve başka bir hayatın varlığı bile meçhuldür. Kilo verme süreci nde Yapılacak çok basit, hayatın renklerine dahil olmaya önce kendinin farkında olmakla başlamak…farkında olmak demek değişim için adım atmak demek bu da inanmak ve istemekten geçiyor…

Yüreğini ortaya koyan, bu yolda inanarak ilerleyen, olayları iliklerine kadar hisseden, uygulayan, kabullenerek karanlık dünyasından çıkan, renklenmek için yaptıklarını uygulayan hızlıca yol alır  ve obezite den – kilolu olma halinden  ve cehaletten ömrünün sonuna kadar kurtulmayı başarabilir.

Kilo verme süreci nde, Sürekli motivasyon ve sürekli eğitimler, eğitim konularının özümsenmesi süreç içerisindeki gelişim ve değişim için olmazsa olmaz unsurlarken sürekli takip ve kontrol ile gerekli takip ve ayrıntılı analizler yapılarak değişim ve gelişimler de sağlanmalıdır.

Her hayal bir hak edişi temsil eder.

Kilo verme süreci adına ; Emek vereceksin; kaygılı tavırlardan uzak duracaksın ve yemeye meyilli olan bünyeyi başka alanlara yönelerek kandıracaksın ki isteklerini unutsun… zihni kandırmak da isteklerini değiştirmek de elimizdeyken neden zihni köle yapan her türlü dış etkiye kulak veriyoruz..

 

 

 

 

Reklamlar
Tagged with: , , , , , , , , ,
Uncategorized kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Zayıflama KAMP KAYITLARI başlamıştır!
Zayıflamak İstiyorum Konulu Arşiv
Zayıflama Kampı ve Online KİLOBEKÇİLİĞİ sistemi hakkında bilgi almak için tıklayınız.
Zayıflamak İstiyorum- Kategoriler…
%d blogcu bunu beğendi: